ВИДЕО: Запален дресот на Геце

Фановите на Борусија Дортмунд не можеја да се помират со фактот дека нивниот плејмејкер Марио Геце замина во Баерн Минхен. Нивното незадоволство го изразија со тоа што почнаа да го плукаат до вчера нивниот најдобар играч, а некои од нив дури и го исекоа името од неговиот дрес, и го заменија со Јуда. Потоа и го имаат запалено дресот на Геце со број 10.

најчитано сега