ВИДЕО: Девојка си направила вештачка нога од лего коцки

Девојка од Америка на која и е ампутирана ногата од коленото надолу си направаила нова нога на многу креативен начин.

Се работи за Кристина Стивенс која си направила самата нога и тоа верувале или не од лего коцки. До оваа идеја дошла откако некој од нејзиното друштво тоа и го кажал на шега, но Кристина сериозно си ја сфатила работата, па решила да се обиде и да направи нога која воедно ќе биде многу креативна, а и ќе и помогне да се движи поубаво.

- Некогаш мора да се шегувате и на своја сметка и да прифатите се што ви се случило, вели храбрата девојка.

 

најчитано сега