Следниот викенд продолжен - ни останаа уште пет неработни денови годинава

Следниот неработен ден за сите граѓани на Македонија ќе биде 17-ти јули - петок , што ни доаѓа уште еден продолжен викенд. На 17-ти јули граѓаните ќе го слават Рамазан бајрам, кој всушност е национален празник.

Еве кои се неработни денови до крајот на годината

• 17 јули (петок), Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам
• 02 август (недела), Ден на Републиката, односно 3 август (понеделник) е неработен ден
• 08 септември (вторник), Ден на независноста
• 11 октомври (недела), Ден на народното востание, односно 12 октомври (понеделник) е
неработен ден
• 23 октомври (петок), Ден на Македонската Револуционерна Борба
• 08 декември (вторник), “Св. Климент Охридски”

 

 

Оцени ја веста

06.07.2015 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега