Идната недела ќе биде најтопла летово - кога да заминете на одмор

Ако сте како мнозинството луѓе и сакате сонце и плажа, тогаш наредната неделеа очигледно ќе бида најдобра за вашиот годишен одмор. Метеоролозите најавуваат високи температури и многу сонце.

Слично време ќе има и неделата по неа, по што ќе дојде до намалување на температурите

 

 

Оцени ја веста

01.07.2015 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега