Трагедија во Полска: Возач проби заштитната ограда и повреди 19 лица (ВИДЕО)

Најмалку 19 лица се повредени откако возач на трка во Полска ја проби заштитната ограда и се заби вогледачите.

За жал, меѓу повредените има и две деца.

Несреќата се случи на почетокот на манифестацијата Гран Туризмо Полонија која секое лето се одржува во Полска.

Со автомобилот управувал Норвежанин, а полицијата сеуште го истражува случајот.

За среќа во инцидентот нема загинати.

најчитано сега