ВИДЕО: Борусија под силно полициско обезбедување -навивачите го палат дресот на Геце

 

Откако одекна веста дека младиот Марио Геце од Борусија догодина се сели во Баерн Минхен, навивачте на Милионерите гневни ги палат дресовите напаѓачот, а целиот клуб е под силно полициско обезбедување. Борусија Дортмунд вечерва треба да ги одмери силите со Реал Мадрид во првиот од двата полуфинални мечево во Лигата на шампионите

најчитано сега