Повреденото тригодишно детенце е надвор од животна опасност

Телевизија Тера јавува дека тригодишното детенце кое беше повредено во сообраќајна незгода на улицата Игњат Атанасовски во Битола е во стабилна состојба.

Кај малото момченце се констатирани тешки телесни повреди, набиеници на лицето, главата и потрес на мозокот, јави телевизијата Тера.

 

најчитано сега