Голема трагедија: Шест лицаа загинаа при експлозија на автомобили во близина на Куманово

Шест лица се загинати при експлозија на два патнички автомобили до која дошло откако се судриле на патот Куманово- Крива паланка, дознава Пресс24.

Според нашите инфомрации несреќата се случила кај местото Шмиљчиште.

Неофицијално, еден од загинатите при судирот е полициски службеник од Куманово.

Детали се очекуваат по увидот.

најчитано сега