Големо невреме во попладневните часови ќе ја зафати Македонија

Времето претпладне сончево и топло со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, грмежи и засилен ветер.

Температурата од 18 до 32 степени.

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата до 29 степени

најчитано сега