Еврото зајакна во однос на доларот и јенот

Утрово цената на една унца злато за прв пат од август 2010 година падна под нивото од 1.200 долари, додека цената на бакарот е намалена за 0,1 посто.

Исто така и доларот зајакна во однос на јапонскиот јен. Неговиот курс утринава се движи околу 98,90 јени.

Во однос на европската валута доларот повторно се намали, така цената на еврото порасна од вчерашните 1,3030 на 1,3065 долари, а еврото зајакна и во однос на јапонската валута.

ФОТО: Комуникација

најчитано сега