Драма во Сплит: 60-годишен маж излегол на тераса и почнал да пука

Во Сплит се случувала вистинска драма откако маж кој стоел на терасата од својот стан започнал да пука во воздух.

Настанот се случил околу 5 часот утринава, а полицијата и пожарникарите веднаш излегле на местото на настанот.

Се работи за 60-годишен маж кој најверојатно поради кавга со сосед чии што дечиња играле пред зградата и галамеле, најпрво започнал да пука кон него, а потоа и во воздух.

Соседите велат дека се работи за бесна и болна личност. 

Полицијата конечно го уапсила човекот.

ФОТО: Дневник.хр

најчитано сега