Се испотепале па демолирале кабаре - крвава тепачка во Струмица

Кривична пријава за неколкумина струмичани кои се испотепале и демолирале објект.

Се работи за 31-годишниот Н.Ј.(31), 27-годишниот В.Г., 28-годишниот Л.К. 44-годишниот М.С., 36-годишниот А.М., 31-годишниот Т.Н. и 26-годишниот Н.Д.

Тие во угостителскиот објект „Кабаре Пепи“ започнале меѓусебна вербална расправија, а потоа и тепачка во која си размениле удари со тупаници, нанесувајќи му тешка телесна повреда на Л.К.

Бил искршен и дел од инвентарот во објектот. 

најчитано сега