Почина Абдурахман Алити

По долго боледување, денеска во раните утрински часови почина поранешниот претседател на ПДП, Абдурахман Алити.

Алити во својата биографија има два пратенички мандати во македонското Собрание и амбасадорска функција во Софија, Буарија

Погребот на Алити ќе биде денеска во 17 часот, во селските гробишта тетовско Желино.

најчитано сега