Скопјанец остана без златен накит и 10.000 евра

Во текот на вчерашниот ден бил ограбен стан во Скопје.

Се работи за домот на 54-годишниот Љ.Д. каде крадецот ја обил вратата, влегол и ги пребарал собите, по што си заминал со златен накит и 10.000 евра.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

најчитано сега