Посвежо и врнежливо време во текот на целиот ден

И денеска како и вчера ќе се разладиме со дожд. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремени локални врнежи од дожд и ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и свежосо локални врнежи од дожд и температури до 26 степени.

најчитано сега