Време: Никаде без чадор

 Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен.

Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и свежо. Претпладне се можни повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен. Температурата ќе достигне до 26 степени

најчитано сега