Му се заканил со нож и му ги собрал парите - ограбен таксист од Скопје

На 02.05.2015 година околу 21,45 часот на ул.„Јани Лукроски“ додека К.С.(29) од Скопје стоел со своето такси возило, влегло едно непознато лице и побарало да го превезе до ул.„Бутелска“. Откако пристигнале до местото, лицето со закана со нож му одзел сума на пари од околу 500 денари по што го напуштил местото на настанот. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

03.05.2015 - 11:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега