ФОТО: Познат идентитетот на прегaзениот пешак во Кисела Вода

Шеесет и три годишниот Фазли Е. од кумановското село Романовце е лицето кое вчера вечерта беше прегазено на булеварот „Борис Трајковски“  во Кисела Вода.

 

Сообраќајката се случила околу 19:30 часот кога автобус на ЈСП удрил во пешакот кој од тешките повреди починал на лице место.

Јавен обвинител и полициски екипи од СВР Скопје изврпиле увид на местото на несреќата, по што телото на починатиот е предадено на обдукција, а автобусот испратен на вонреден технички преглед.

ФОТО: А1он

 

 

 

Оцени ја веста

03.05.2015 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега