ВИДЕО: Мајмун нападна полицаец бидејќи му напиша казна на сопственикот

Полицаец од Америка се соочи со нешто за што сигурно не очекувал , да го нападне мајмун поради пишување сообраќајна казна.

Сообраќаецот Кит Мур (21) од американската сојузна држава Тексас запрел постар господин и му пишал електронска казна. Додека чекал возачот да се потпише, се соочил со изненадување. Од задното седиште на возилото одеднаш се појавил мал мајмун што го гризнал сообраќаецот за рака, најверојатно незадоволен од казната.

 

најчитано сега