Време: Уште еден пеколен ден

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. 

Температурата ќе се движи од 26 до 38 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 36 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува осум.

најчитано сега