Македонските цркви се мета на крадци

 

Тешка кражба е извршена во црквата „Св. Вознесение“ во светиниколското село Горобинци, информираат од МВР.

Крадците провалиле во црквата ноќта меѓи 13 и 14 јуни и од иконите и касата на црквата се одземени околу 4.000 денари.  Од полицијата велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

најчитано сега