ВИДЕО: Еве како Роналдо дрибла во „флупбук“

Најдобриот фудбалер на денешницата Кристијано Роналдо се најде на „флупбук“ на кој ги покажува своите фудбалски вештини. На самиот „флупбук“ може да се забележат неверојатните потези на фудбалерот кои ги покажува и на самиот терен. Авторот навистина се потрудил да изгледа сосема реално. Роналдо е нацртан во дресот на Манчестер Јунајтед, а покрај него на „флупбук“ своите вештини ги покажа и Роналдињо. 

 

 

 

најчитано сега