Денес паркирајте бесплатно во Охрид

По повод големиот христијански празник Христовото раѓање- Божиќ, денеска паркирањето на возилата на сите паркинзи во Охрид со кои стопанисува ЈП “Билјанини извори“ ќе биде бесплатно во двете паркинг зони.

На овој начин ЈП „Билјанини извори“ се приклучува во одбележување на големиот христијански празник, информираат од општината.  

 

 

Оцени ја веста

07.01.2015 - 13:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега