Честитка од ДОМ до православнте христијани по повод Божик

ДОМ упати честитка по повод Божик до сите православни христијани во Македонија со желби за спокој на душата и мир во срцето, за радост со најблиските и добрина кон несреќните.

- Честит Божиќ, Христос се роди! Добро здравје, среќа и бериќет, се вели во честитката на ДОМ.

 

 

Оцени ја веста

07.01.2015 - 13:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега