Груевски ќе се сретне со Македонката која се искачи на Монт Еверест

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со Илина Арсова, алпинистката која се искачи на највисокиот врв во светот, Монт Еверест.

од Владата информираат дека средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија во 13 часот.

 

најчитано сега