Двајца Авганистанци фатени во товарен воз во Гевгелија

Вчера во 20 часот и 50 минути од страна на полициски службеници од Граничниот премин Богородица, во содејство со царинската служба на Железничка станица Гевгелија, биле фатени неколку илегални мигранти од Авганистан.

Мигрантите сакале нелегално да ја преминат границата сокриени во вагон од товарен воз.

Се работи за двајца државјани на Авганистан кои се предадени на грчката полиција.

најчитано сега