Годишна конференција на Европската федерација на пожарникари

Спроведување на европските нормативи за пожарникарите, нивното работно време и заштита при работа, ќе бидат теми на годишната конференција на Европската федерација на пожарникари, што ќе се одржи денеска во Скопје.

На конференцијата ќе учествуваат пожарникари од Македонија, Германија, Шведска, Финска, Данска, Црна Гора, Полска, Србија и Бугарија.

Домаќин  на конференцијата е Независниот синдикат на пожарникарите на Македонија.

 

 

Оцени ја веста

10.12.2014 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега