Ограбена уште една црква во скопско - арамијата си заминал со 1.000 денари

Ноќта помеѓу 9-ти и 10-ти јуни била ограбена црквата „Света Мина“ лоцирана во скопксо Сопиште.

Од МВР информираат дека крадецот насилно провалил во црквата и успеал да украде 1.000 денари. Полицијата трага по сторителот.

најчитано сега