Заев на средба со германскиот амбасадор

Денеска претседателот на Социјалдемократскиот сојуз, Зоран Заев ќе оствари средба со амбасадорот на Сојузна Република Германија во Македонија, Гудрун Штајнакер.

Средбата Заев-Штајнакер ќе започне точно на пладне во седиштето на СДСМ, на улица „Бихаќка“ во Скопје.

 

најчитано сега