Повторно се урна зграда во Мумбај - едно лице го загуби животот

Едно лице загина, а се стравува дека има уште жртви откако синоќа се урна зграда во Мумбај.

Животот го загубила постара жена, а четворица се хоспиптализирани откако делумно се урна петкатница во областа Махим. 

Несреќата се случи само два месеца откако се урна седумкатница во Мумбај при што загинаа 74 луѓе. 

најчитано сега