Заев се огласи за пораката испратена до Ахмети

Опозициската СДСМ се огласи по информацијата објавена во медиумите дека лидерот Зоран Заев го молел Ахмети да излезе од Владата на Груевски. Во писмено соопштение, СДСМ не демантираше дека лидерот испратил таква порака, додавајќи дека коалицирањето на ДУИ со ВМРО-ДПМНЕ е штетно за Македонија

„Претседателот Зоран Заев и раководството на СДСМ, ставовите за ДУИ, впрочем како и за сите останати политички чинители во земјава, ги соопштуваат јавно и транспарентно, а не тајно и заткулисно. 

 

ДУИ  има сопствено партиско раководство што ги носи одлуките, а со тоа и одговорноста  за политиките и начинот на дејствување на партијата“ - стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

 

 

Оцени ја веста

03.12.2014 - 18:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега