Заев познат по пораките: По Тачи сега го молеше и Ахмети

Опозицискиот лидер Зоран Заев стана познат по пораките до албанските политички лидери во земјава. По пораките кои му ги испрати на Тачи во кои го молеше да му помогне да се врати на власт, сега во јавноста протече и пораката испратена до лидерот на ДУИ Али Ахмети.
Во неа тој го моли Ахмети да излезе од владината коалиција убедувајќи го дека има информации кои ќе ги објави и со кои ќе му обезбеди простор во албанскиот блок. 

Ваквата постапка на Заев ги потврдува сонежите дека опозицискиот лидер сака да се пазари со информациите кои наводно ги поседува.

Пораките кои Заев му ги праќал на Тачи можете да ги прочитате тука

 

 

Оцени ја веста

03.12.2014 - 15:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега