Ноле: На Пјеру и баш не му се допаѓа пехарот, но ќе мора да се навикне

 

 

Новак Џоковиќ веќе му легна на срце пехарот од Монте Карло на кој толку долго чекаше. Џоковиќ можеби неочекувано го совлада Рафаел Надал со 6:2, 7:6 (7:1), со што го попречи Шпанецот да стане првиот тенисер кој еден турнир го освоил девет пати во кариерата. 

Долго го сонував овој турнир, но уште повеќе ми е драго што пехарот го донесов дома. Не чекав да ми го испратат“, напишал Новак на својот Фејсбук профил. 

Тој се нашали и на сметка на својот миленик. 

„На Пјеру и не му се допаѓа пехарот, но ќе мора да се навикне. 

 

 

најчитано сега