Ни се расипа времето за викендов

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во вечерните и ноќните часови, особено во јужните делови од земјава. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од девет до 17 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 14 степени.

Во недела ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а по котлините претпладне ќе има слаба магла и ниска облачност. Температурата ќе се движи од 12 до 18 степени.

08.11.2014 - 09:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега