ВИДЕО: Местенка? - им требаа 18 гола дадоа 21

Во рамките на квалификациите за настап на Азискиот куп, репрезентацијата на Јордан за да обезбеди настап како првопласирана, мораше да слави со 18:0 над Кувајт. По само дваесет минути игра, голманката на Кувајт прими „брзи и чудни“ шест погодоци, додека во продолжение, прими уште петнаесет парчиња по што натпреварот заврши со огромни 21:0! Mестенка или не, пресудете сами...

најчитано сега