ВИДЕО: Босанска школа за македонските спортски коментатори

Босанскиот коментатор Марјан Мијајловиќ веќе стана познат по полудувањето при постигнувањето на гол од момчињата од репрезентацијата на БИХ. Вчера, во квалификациите за Мундијалот во Бразил 2014, Босна и Херцеговина ја совлада Латвија со дури 5-0 на гостински терен. Еве како тоа го доживеа лудиот коментатор

најчитано сега