Урнебесно видео: Кеба оригинал Зорица Брунслиќ

Драган Којиќ Кеба и во синоќешната епизода од популарното шоу „Твоето лице звучи познато“ направи вистински спектакл и ги насмеа сите.

Маскиран како српската пејачка Зорица Брунслиќ, Кеба со својата имитација успеа да ги расположи колегите, жирито и целата публика.

Со него на сцената беше и сопругот на пејачката Мирољуб Арангеловиќ Кемиш, кој толку беше воодушевен од имитацијата на пејачот што му пријде и го бакна во уста.

03.11.2014 - 10:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега