Најдоцна до понеделник аплицирајте за отпис на долговите

Граѓаните на Република Македонија масовно се пријавуваат за отпис на долговите. Задоволството од овој владин проект е огромно и видно ќе им го олесни животот на социјално загрозените.

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, денес информира дека до вчера биле поднесени 36.369 барања.

-Денес е претпоследниот ден. Очекуваме во понеделник да има и зголемен број на граѓани кои ќе поднесат барање за еднократен отпис на долговите. Сакам уште еднаш да потенцирам дека продолжување на рокот нема да има и заклучно со понеделник е последниот ден кој граѓаните можат да го искористат да дојдат во центрите за социјална работа, да поднесат барање за еднократен отпис на долговите, рече Спасов.

10.10.2014 - 13:23


 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега