ФОТО: Светот шокиран - фотографијата која сите ги расплака

Околу 800 долгоперкасти китови и десетици атлански делфини се убиваа во летниот период на Фарските острови во Северен Атлантик.

Фотографијата е снимена на 30 - ти август и прикажува како изгледа морето по овие масакри врз морските цицачи.

 

 

26.09.2014 - 16:35

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега