Стотина отруени од непозната дрога- 6 лица го загубија животот

По конзумирањето на за сега непозната синтетичка супстанција, шест лица го загубиле животот а стотина се отруени.

 

Лицата биле на возраст од 18-35 години, сите жители на Сургута, град на западот од Сибир.

 

 

Руските власти отвориле истрага, а супстанцијата која уживателите ја купувале на интернет била испратена на лабораториски тестирања.

26.09.2014 - 11:40


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега