Српска стриптизета тужи НБА ѕвезда- еве зошто

Српска стриптизета покрена тужба против НБА ѕвезда. Кошаркарот на Индијана, Пол Џорџ го пропушти СП поради повреда, а покрај тоа скандалите поради детето кое го доби од вонбрачната врска со  24- годишната стриптизерка Данијела Рајиќ.

Имено, Пол Џорџ наскоро ќе се најде пред судот, бидејќи ги избегнувал обврските околу издржувањето на ќерката која на 1-ви мај му ја роди стриптизерката со српско потекло.

Како што пренесува американскиот “New York Post”, тестот покажал дека кошаркарот навистина е татко на девојчето кое се вика Оливија.

Српската стриптизета Даниејче  живеела во Мајами каде и се запознала со познатиот кошаркар минатото лето. Наводно, тие се гледале неколку месеци, а таа за тоа време затруднела и родила во мај оваа година.

Таа тврди дека Пол и понудил милион долари за да абортира, што таа ги одбила, а сега го тужи кошаркарот.

26.09.2014 - 10:22


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега