ФБИ го идентификуваше џелатот на американските новинари

САД го идентификуваа убиецот на американските новинари Џејмс Фоули и Стивен Сотлоф, кои беа обезглавени од припадник на Исламска држава, изјави директорот на американското Федерално истражно биро (ФБИ), Џејмс Коуми.

- Го идентификуваме, истакна Коуми на прес-конфереција.

Двајцата американски новинари беа обезглавени по неколку месечно заробеништво, а убиецот, кој носеше маска на видео-снимката зборуваше со британски акцент.

25.09.2014 - 20:39


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега