Од понеделник повторно дожд - еве какво ќе биде времето наредната недела

Синоптичарите најавуваа нестабилност речи си во текот на целата недела. Врнежи од дожд се очекуваат во понеделник и вторник, додека за среда се најавува разведрување. Ведрото време ќе се задржи и во четврток, а во петок настапува наоблачување кое за време на викендот ќе создаде услови за послаби локални врнежи на дожд

најчитано сега