Најголемата тајна во светот: НАТО не влезе во Ирак за нафтата туку поради временската капија

Контролата на Ѕвездената капија ќе им овозможи на тајните владини организации да ја диктираат светската трансформација која на Земјата е пренесена преку вонземјанска технологија, супериорно знаење и зголемување на психичката способност. Што се однесува до Садам Хусеин, контролата над Временската капија му дозволила да ја активира и да го оствари пророчанството. Тој мислел дека за возврат за својата лојалност ќе биде награден со глобален авторитет. Можеби себе си се сметал како своевиден човечки спасител. Непријателските тајни владини организации пак по пат на војна се обидуваат да ја земат под контрола древната вонземјанска технологија, и на тој начин да го контролираат суверенитетот над ресурсите на Земјата. 

15.09.2014 - 17:35


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега