ФОТО: Дејвид Бекам од првите редови го бодреше Леброн Џејмс

Популарниот популарен фудбалер Дејвид Бекам го следеше мечот меѓу Мајами Хит и Индијана Пејсерс од првите редови во големото НБА финале кое што се играше на теренот на „жешките“ и кои го добија со 99:76.  

најчитано сега