Богданци: Со тврд предмет крвнички си го претепал брата си

Лицето М.У. од Богданци е осомничено дека го претепал сопствениот брат, откако во семејната куќа по кратка расправија со тврд предмет почнал да го удира по телото. 

Неговиот брат М.У. од ударите се здобил со потешки повреди по што морал да биде пренесен во најблиската болница. Пријавата на полицијата веќе е стигната во гевгелиското јавно обвинителство по што се чека судското рочиште.

 

29.08.2014 - 12:46
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега