Шутка: Му земале 2000 денари и мобилен телефон

Три се уште непознати разбојници завчера околу 2 часот во скопско Шуто Оризари ограбиле лице кое престојувало во кампот за азил во Визбегово. 
Напаѓачите со физичка сила му одзеле 30 евра, 150 денари и мобилен телефон. 
Полицијата го потврди случајот и најавува мерки за откривање на сторителите.

29.08.2014 - 12:29
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега