ВИДЕО: Петнаесет спотови за убавините на Македонија

Петнаесет нови видео спотови за природните и културните убавини на Македонија ќе бидат снимени од страна на тим кој работи во Холивуд. 
Овој проект ќе има за цел да го зголеми бројот на туристи во земјата во текот на целата година. 
 
Краткометражните промотивни филмови ќе бидат преведени на 5 светски јазика, а ќе се емитуваат на СИ-ЕН- ЕН Травел , на Јутјуб и на неколку  светски  канали.
 
 
29.08.2014 - 12:25
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега