ВИДЕО: Емисија со традиција - Водителот ги бакнува децата во уста, а родителите аплаудираат!

Неверојатно е дека во Канада биле снимени 595 епизоди од педофилската емисија со име “Исто како мама” или “Just Like Mom”, на која деца и родители одговарале на прашања, а водителот одненадеж ги бакнувал децата во уста, по што следуваат низа аплаузи!

Емисијата се емитувала од 1980. до 1985. година.

Кога телевизијата станала достапна за сите, телевизиските канали на сите начини се бореле да ја кренат својата гледаност, па така, во тоа време биле снимени огромен број на конзервативни емисии кои ја шокирале јавноста.

Една од тие емисии била “Just Like Mom”, во која постар водител бакнува малолетни девојчиња во уста. Најмонструозно е тоа што таа емисија била наменета за деца, на кои бакнувањето во уста со непознат човек им било претставувано како нормална работа, но и фактот што истата емисија била премногу популарна.

29.08.2014 - 11:58
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа