Јелена Ѓоковиќ на свадбата се штитела од уроци

Јелена Ѓоковиќ за српските медиуми откирла една анегдота од нивната свадба.  Дизајнерката Сара Бартон која го изработила фустанот за свадбата на Јелена и сошила сина лента во фустанот што претстваува католички обичај невестата на денот на веначвката да носи „нешто сино и нешто позајмено“, на што Јелена со насмевка и објаснила дека тоа не е српски обичај, но сепак таа ја задржала лентата. 

28.08.2014 - 11:21
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега